Tack för mig!
Postat: 10 apr 2013, 14:32
Efter ett par fina år med min Sportage tackar jag nu för min tid. Har idag blivit med Rio av flera anledningar. Håll fanan högt! 
Inofficiellt forum för bilmärket Kia i Sverige | Diskutera om din Niro, Sportage, Ceed och mycket annat!
https://kiacarclub.se/
Ja, så kan man säga! Även om Rio-folket inte har någon egen på förstasidanRonnie skrev:Ok, du byter bara avdelning?
Jag får återkomma med en jämförelse senare. Den första känslan var att det är som en liten Sportage inuti.Greatderek skrev:Vore intressant att få höra en jämförelse nu då du bytt bil, och varför man skiljer sig från en sportage?
Jag trivs bra med KIA. ÅF har alltid varit behjälplig, garantin är bra, Sportagen har fungerar perfekt. Helt enkelt det märke jag varit totalt mest nöjd med än så länge. Anledningen till att jag går ner en storlek har med flera saker att göra. För det första är Sportagen lite onödigt stor då familjen klarar sig med en mindre bil nu mera och ekonomisk vill jag gärna få ner kostnaden för att åka bil vilket jag nu fått en hel del. Tack och lov kändes Rio, som jag nämnde ovan, som en liten Sportage att köra så bytet gick smärtfrittOakie skrev:Kul att du stannar kvar på KIA iaf. Har hört att KIA ägare är de mest trogna av alla märken; stämmer det?
Är förstås nyfiken på varför du gör en downsize, men det är din sak å önskar dig all lycka med nya bilen