Hämtade min för en halvtimme sedan. När man gick in, enl. säljaren, och kollade bilens chassieummer så var det tecken 9 från slutet som var bokstav för året bilen är. Så enl. denna bok han slog i så är min en 2011.tiger skrev:Samma för min del när jag fick min i början utav denna månaden, tillverkades -10
men var årsmodell 11 (typ).
De har ett stort centrallager av Kiabilar här i Sverige, närmare bestämt ute vid Orust, nära Göteborg.
Till tråden:
Att "gifta" min iPhone med stereon tog 10 sekunder med alla knapptryck, föredömligt enkelt. Bilen verkar rappare, om det är 128hkr eller om det är för att den har 6 växlar ska vara osagt.
Mycket tystare är den i stadstrafik och på motorväg. Däremot så pillade man på farthållaren när man skulle ändra volymen på stereon (vana från min crdi) samt att stereon verkar nå max volym alldeles för tidigt, annars klart ljud i den.
har inte testat att prata via BT, men det kommer det med.
Det första här hemma är att jag tagit bort mittnackstödet bak samt nätet. Finns ju ingen bakåtsikt med dessa grejer på plats.
Kommer mer sedan.....
